JESTEŚMY SERCA BICIEM- ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA W RZGOWIE

2021-09-03 11:10:00

 

W ramach obchodów Światowego Dnia Serca Fundacja Mamy Serce & Klub Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Rzgowie im. kpr. Wojtka zapraszają na wyjątkowe wydarzenie „Jesteśmy serca biciem” wszystkie osoby, chcące zadbać o swoje SERCE i POMÓC dzieciom z oddziałów kardiologii i kardiochirurgii ICZMP.
Zaproście rodzinę, znajomych i wspólnie spędźmy to niedzielne przedpołudnie ładując akumulatory aktywnie spędzonym czasem i niesionym dobrem.
 

 GDZIE: Hala Sportowa w Rzgowie, ul Szkolna 5
 KIEDY: 26.09.2021 w godz. 9:00-14:00

PO CO WZIĄĆ UDZIAŁ:
• By ratować życie małych pacjentów z wadami serca operowanych w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki
• By dowiedzieć się jak zadbać o zdrowie i kondycje by mieć zdrowe serce
• By wziąć udział w warsztatach z psychologiem i poznać techniki radzenia sobie ze stresem
• By wziąć udział w warsztatach Nordic Walking i poznać ćwiczenia budujące kondycję fizyczną bez siłowni.
• By zmotywować się do działania.
• By pokazać swoim dzieciom jak ważne jest pomaganie innym i dbanie o zdrowie serca.
 

CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO:
• 9:00-14:00 Zbiórka krwi prowadzona przez Klub SHDKw Rzgowie im. kpr. Wojtka
• 10:00-12:00 Warsztaty Nordic Walking i Radzenia sobie ze stresem
Warsztaty są BEZPŁATNE, ilość miejsc ograniczona, OBOWIĄZUJĄ ZAPISY pod linkiem
 

https://forms.gle/EXXyVWDkiyCFxJ3u5
 

• 10:00-14:00 Animacje dla dzieci

 

OPIS WARSZTATÓW:
Warsztaty odbędą się w dwóch grupach godz. 10-12:00 na świeżym powietrzu (w przypadku deszczowej pogody w hali) i składają się z dwóch godzinnych części dotyczących zagadnień NW i Stresu (każda z grup). Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY, ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy pod linkiem

 

https://forms.gle/EXXyVWDkiyCFxJ3u5


Decyduje kolejność zgłoszeń, po osiągnięciu limitu zostanie stworzona lista rezerwowa.

Preferowany strój sportowy, kijki dla uczestników będą zagwarantowane (można też przyjść ze swoimi). Uczestnicy warsztatów otrzymają pakiet zawierający materiały szkoleniowe, wodę i baton energetyczny

 

 

 

NORDIC WALKING DLA KAŻDEGO

Praktyczny trening podstaw Nordic Walking (NW) zarówno dla osób które chcą zacząć przygodę z kijkami oraz tych, którzy pierwsze kroki mają już za sobą, chcą zweryfikować technikę i przekonać się, że kijki mogą być świetnym narzędziem do modelowania sylwetki 
Poćwiczymy technikę, porozmawiamy o wpływie NW i aktywności fizycznej na zdrowie i samopoczucie. Przełamiemy stereotypy treningowe, a co najważniejsze naładujemy akumulatory tysiącami endorfin i odkryjemy tajemnice gdzie szukać motywacji gdy nam się zwyczajnie „nie chce”.


 

PROWADZĄCA

SYLWIA BARTOSIK- Pedagog, doradca, trener i mentor rozwoju kompetencji miękkich z pasją do odkrywania świata i ludzkiego potencjału. Koordynator Łódzkiego Młodzieżowego Centrum Wolontariatu, instruktor Nordic Walking. Laureatka plebiscytu Kobieta niezwykła w kategorii działania społeczne w 2019r. Od 17 lat współpracując z uczelniami, firmami, instytucjami stwarza uczestnikom warsztatów przestrzeń do rozwoju. Wspiera działania Fundacji Mamy Serce w obszarze planowania rozwoju, budowania wizerunku i Biegu Charytatywnego Mamy Serce w Jednym Rytmie. Zawodowo uwielbia motywować i wydobywać z ludzi to co w nich najlepsze, Prywatnie kocha podróże, sporty ekstremalne, ma w nogach niezliczoną ilość biegowych kilometrów i ceni sobie chwile kiedy można się zatrzymać by pomedytować, poczuć, popatrzeć, posłuchać i pomyśleć.

 

 

JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM

STRES jest problem, który dotyka każdego z nas. Często powoduje gorsze samopoczucie, problemy ze zdrowiem, różnorodne dolegliwości somatyczne i obniża jakość codziennego życia. Zamiast toczyć walkę, która wyczerpuje i nie przynosi rezultatów, stres można oswoić: zrozumieć, odczytać zawarte w nim informacje, nauczyć się radzenia sobie z jego naturą. Każdy ma zasoby, żeby poradzić sobie z tym co nas paraliżuje, przeraża i niekiedy wystarczy po prostu się zatrzymać, aby wszystko wróciło na swoje miejsce.
Celem warsztatów jest właśnie pomoc w odzyskaniu wewnętrznej równowagi pomiędzy życiem zawodowym, prywatnym, a przede wszystkim poprawienie samopoczucia. W czasie zajęć przekazana zostanie wiedza dotycząca stresu oraz zaprezentowane zostaną ćwiczenia obejmujące techniki oddechowe, relaksacyjne, elementy jogi, wizualizacja

Podczas warsztatu postaramy się:
• określić rolę stresu w Twoim życiu
• poznać sposoby radzenia sobie z emocjami przeżywanymi w stresujących sytuacjach
oraz czynniki minimalizujące negatywne skutki stresu
• spojrzeć na stres z nowej perspektywy –jak wzmacniać swoją siłę życiową i
psychiczną odporność dzięki przeżywaniu stresu.

Zapraszam do udziału wszystkich, których nic nie cieszy, zmagają się z trudnościami, którzy czują się zestresowani, zalęknieni, nie potrafią odpoczywać… Spotkanie może być początkiem pozytywnej zmiany, połączonej z nauką zadbania o siebie i swoje najistotniejsze potrzeby, szczególnie te związane ze zdrowiem.

 

PROWADZĄCA

JOLANTA STAROSTA – psycholog, nauczyciel i terapeuta pracujący w nurcie Ericsonowskim i poznawczo- behawioralnym. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi i młodzieżą. W ramach licznych projektów prowadziła warsztaty tematyczne oraz zajęcia rozwojowe i relaksacyjne dla osób zmotywowanych do zmiany starych nawyków na nowe, zdrowsze i bardziej przystosowane do swoich potrzeb. Specjalizuje się w pomocy osobom i rodzinom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych oraz w interwencji kryzysowej. Od kilku lat współpracuje z Fundacją Mamy Serce wspierając rodziny dzieci z oddziału Kardiologii i Kardiochirurgii ICZMP. Mieszka w Starej Gadce i z okolicznych miejsc spacerowych czerpie zasoby do pracy.