PAMIĘTAJMY WSZYSCY: DOBRO WRACA!

Przekaż darowiznę

Chcemy pomagać innym dzieciom, których rodzice znajdują się w bardzo trudnej sytuacji finansowej lub mają problemy w prowadzeniu zbiórki.
Serduszkowa Wojowniczka

ALEKSANDRA MURAWSKA

Ola urodziła się 09.06.2010 roku z wrodzoną wadą serca – przełożenie wielkich pni tętniczych, ubytku w przegrodzie między przedsionkowej, zwężenia w drodze wypływu lewej komory, zastawkowego zwężenia pnia płucnego. Zaraz po urodzeniu przeszła zabieg atrioseptostomii balonowej przeprowadzony metodą Rashinda – niestety nieskuteczny. Po dwóch miesiącach córka przeszła operację wycięcia przegrody międzyprzedsionkowej, wytworzenia prawostronnego zespolenia B-T w Warszawie w szpitalu Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie była pacjentką przez 13 lat swojego życia. W 2014 roku Ola przeszła kolejną operację – operację metodą Rastellego ze spiralną łatą tunelizującą wypływ z lewej komory, implantacją zastawki biologicznej Contegra, plastyką zastawki trójdzielnej i zamknięciem ubytku w przegrodzie międzykomorowej.

Cewnikowań serca, które przeszła nasz córka nie jesteśmy w stanie już policzyć. W roku 2014/2015 była leczona na zatorowość płucną. 3 lata temu córce do wady serca zdiagnozowano dodatkowo nadciśnienie płucne. Do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki zostaliśmy przekazani przez szpital Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie w celu zabiegu wymiany zastawki. Niestety podczas cewnikowania okazało się, że córka wymaga dwustronnej operacji serca, która nie może już dłużej czekać.

Po konsylium kardiologiczno – kardiochirurgicznym Ola została zakwalifikowana do reoperacji na której termin oczekujemy z niecierpliwością. Wstępny termin został określony na września. Wraz z mężem zdecydowaliśmy się na zmianę ośrodka prowadzącego nasze dziecko. Oficjalnie jesteśmy pacjentami Instytutu ,Centrum Zdrowia Matki Polki. Wada serca naszej córki jest bardzo poważną wadą, która uniemożliwia jej normalne funkcjonowanie w gronie rówieśników, oraz nie pozwala normalnie żyć. Od września córka będzie musiała uczyć się zdalnie aby uniknąć ryzyka infekcji w okresie przedoperacyjnym, oraz pooperacyjnym. Nie wiemy jak będzie przebiegał okres pooperacyjny, ale rehabilitacja, oraz wizyty u specjalistów będą niezbędne.

Bardzo prosimy o pomoc i wsparcie dla Oli. Ona jest naszym skarbem, którego nie może nam zabraknąć! Ola chce znowu poczuć się lepiej. Chce znowu poczuć, że można żyć normalnie nie tylko odczuwając ból i strach podczas ciągłych pobytów w szpitalu. My jako rodzice robimy co możemy, żeby jej to ułatwić i żeby miała szansę na operacje póki nie będzie za późno. Nasza córka jest prawie nastolatką, która ma swoje plany i marzenia. Często powtarza, że jeżeli będzie dane jej żyć to marzy o tym żeby układać kwiaty, lub zostanie grafikiem komputerowym – tak pięknie rysuje. Chce i pragnie żyć i rozwijać swoje pasje.

Z wyrazami szacunku i ogromnej wdzięczności, Rodzice Oli – Magda i Krzysztof Murawscy

Przekaż mi 1,5%.

Wpłaty darowizn można dokonywać na konto imienne OLI

w Fundacji Mamy Serce:

Nr konta PLN: Alior Bank 13 2490 0005 0000 4530 1511 8753

Nr konta walutowego: EUR: 91 2490 0005 0000 4600 4781 5229

SWIFT: ALBPPLPW

Tytuł wpłaty: ZC40 ALEKSANDRA MURAWSKA