Międzynarodowy Projekt We Are The Challengers

Od kwietnia do września 2021 r grupa chętnej młodzieży z trzech placówek (XXV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Łodzi, XII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Łodzi oraz i Łódzkiego Młodzieżowego Centrum Wolontariatu przy Pałacu Młodzieży), jako reprezentacja Fundacji Mamy Serce brała udział w Międzynarodowym projekcie We Are The Challengers. Organizatorem projektu w ramach programu Erasmus + była włoska organizacja Vedogiovane.

Założenia i opis
projektu
We Are The Challengers to międzynarodowy projekt którego celem było budowanie świadomości wartości sportu i aktywności fizycznej dla zdrowia, oraz myślenia że jest to aktywność dla każdego (osób sprawnych jak i niepełnosprawnych). A także budowanie empatii i angażowanie młodzieży w działania charytatywne.
W projekcie brały udział

W projekcie brały udział grupy młodzieży z takich krajów jak: Polska, Włochy, Grecja, Litwa, Słowenia, Francja. Zadaniem drużyn było tworzenie i realizacja sportowych wyzwań, zachęcanie do ich realizacji innych oraz swoją postawą promowanie sportu jako aktywności korzystnie wpływającej na zdrowie, dla każdego niezależnie od wieku i sprawności fizycznej. A finalnie stworzenie wzięcie udziału we wspólnej międzynarodowej, sportowej imprezie charytatywnej.

Podsumowane zrealizowanych działań

W projekcie wzięło udział 22 uczestników z XXV LO XII LO i ŁMCW oraz 3 opiekunów Paulina Chmiel, Anna Chojnacka –Matusiak i Sylwia Bartosik.

Realizacja zadań ze względu na stan epidemii miała głównie charakter zdalny Grupa spotykała się on-line w celu omawiania kolejnych zadań i opracowywania własnych. Były tez 3 spotkania na żywo podczas, których realizowaliśmy i nagrywaliśmy wyzwania. Publikacja przygotowywanych wyzwań przez uczestników z krajów biorących udział w projekcie odbywała się na stronie projektu w social media https://www.facebook.com/WeAreTheChallengers.VCO. Polska drużyna stworzyła też wydarzenie na Facebooku, https://fb.me/e/46bzPuaLb na

łamach którego prezentowała realizacje wyzwań i zachęcała innych do ich podejmowania. Łącznie z własnym zrealizowaliśmy 5 wyzwań międzynarodowych. Na koniec wzięliśmy udział w finałowych międzynarodowych charytatywnych zawodach zawodach w ramach których każdy uczestnik musiał pokonać dystans 16 km. Część naszej drużyny zrealizowała to wyzwanie razem, wybierając się na wędrówkę o Łodzi, pozostali zmierzyli się z dystansem indywidualnie pokonując go biegiem, marszem lub na rowerze. Na filmach z projektowej play listy możecie zobaczyć jak to wyglądało w praktyce, kto wie może i Was zainspiruje to do podjęcia podobnych wyzwań.

Jako Fundacja będąca polskim partnerem w projekcie, cieszymy się ogromnie, że mieliśmy okazję współpracować z tak fantastyczną młodzieżą i nauczycielami, którzy swoją postawą dali przykład, że nawet w tak trudnych, pandemicznych czasach można znaleźć motywację, by podjąć aktywność i zrobić coś dla swojego zdrowia i innych. Ogromnie Wam dziękujemy!

WHAT ABOUT YOU?

We Are The Heart Challengers!

Masz pomysł na projekt związany z dbaniem I promocją zdrowia I nie tylko? Poszukujesz partnera projektowego?
Skontaktuj się z nami, może znajdziemy wspólną drogę do jego realizacji.