logo_radio_lodz_300

„Fundacja Mamy Serce działająca przy Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki apeluje o oddawanie krwi dla dzieci zmagających się z problemami kardiologicznymi. W łódzkiej stacji krwiodawstwa brakuje przede wszystkim krwi grupy A i 0. W przypadku tych grup mamy już stan alarmowy.”

logo_tvp3_300

„Fundacja “Mamy Serce” postanowiła szerzyć wiedzę o wadach serca, na sportowo, przy pomocy specjalnego biegu charytatywnego – Wirtualny Bieg Charytatywny Mamy Serce w Jednym Rytmie”…
„Sport to zdrowie, a jeżeli dojdzie do tego szczytny cel to już piękne połączenie. Łódzcy biegacze wystartowali w niedzielę gremialnie, by zwrócić uwagę na problemy dzieci chorych kardiologicznie”.

logo_radio_eska_300

„700 metrów, a może 7 lub 70 kilometrów?​W Walentynki będzie można przebiec jedną z 3 odległości i pomóc dzieciakom z wadami serca. To wszystko w ramach akcji #WyzwanieMamySerceWJednymRytmie, czyli biegu, który organizuje Fundacja Mamy Serce z Łodzi.Kilometry będzie można pokonywać indywidualnie lub w sztafecie – mówi organizatorka Sylwia Bartosik. – Wystarczy poprzez aplikację mierzącą kilometry pokazać nam przebiegnięty dystans, wtedy my obdarujemy biegacza medalem – dodaje.”

logo_tvp3_300

Dzień 14 lutego to nie tylko dzień Walentynek ale też Światowy Dzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca – rozmowa z Fundacją Mamy Serce o wrodzonych wadach serca, o częstotliwości ich występowania oraz o I Charytatywnym Biegu Mamy Serce w Jednym Rytmie.

Fundacja „Mamy serce” zaprasza wszystkich, którzy chcą pomóc maluszkom z wadami serca, do wzięcia udziału w wirtualnym biegu „Mamy Serce w Jednym Rytmie” …

Biegacze pobiegli praktycznie w każdym zakątku Polski. Startowało wiele rodzin, grup biegowych, stowarzyszeń, klubów i oczywiście zakochanych par. Najwięcej chętnych było z Łodzi i okolic Łodzi, a bieg honorowym patronatem objęła także Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

W miesiącu lutym świętować będziemy Dzień Zakochanych, Walentynki. Dzień 14 lutego kojarzymy z sercem i słusznie, bo w tym wlanie dniu obchodzić będziemy także Światowy Dzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca. Wszyscy, którzy chciałyby pomoc osobom z wrodzonymi serca mogą je wesprzeć, biorąc udział w biegu. pn „Mamy serce w jednym rytmie. Organizatorem biegu jest Fundacja Mamy Serce, która zajmuje się pomocą tym, którzy każdego dnia walczą o odzyskanie spokojnego zdrowego rytmu serca.”

logo_radio_lodz_300

„Lekarz pediatra z łódzkiego Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi rusza na Kaukaz, aby „biegiem” powalczyć o pieniądze dla chorych kardiologicznie dzieci. Podczas tzw. Runmageddonu przebiegnie ponad 50 km górskich szlaków. Medyk swój trud dedykuje Fundacji Mamy Serce, która obecnie prowadzi zbiórkę funduszy na zakup sprzętu dla dzieci z wadami serca do pomiarów INR, czyli krzepliwości krwi.”

logo_tvp3_300

Fundacji Mamy Serce pomaga lekarz z ICZMP Mikołaj Gwardys, który weźmie udział w najbardziej ekstremalnym biegu Europy Runmageddon Kaukaz 2019,żeby pomoc chorym na serce dzieciom.

„Doktor Mikołaj Gwardys(30l.) bierze udział w Runmageddon Global na Kaukazie. To bieg po górach w ekstremalnych warunkach. Swój wyczyn dedykuje Fundacji „Mamy Serce”, która prowadzi zbiórkę funduszy na zakup sprzętu dla dzieci z wadami serca do pomiarów INR tj. Krzepliwości krwi.”

logo_tvp3_300

O pomocy Fundacji Mamy Serce dla klinik Kardiologii i Kardiochirurgii ICZMP w Łodzi. Fundacja pomaga w zakupie sprzętu medycznego dla oddziałów, na których leczone są dzieci z wadami serca.

logo_radio_lodz_300

„To nie jedyny sprzęt, który trafił do szpitala, dzięki zbiórce zorganizowanej przez Fundację Mamy Serce – Łącznie za kwotę ponad 800 tysięcy złotych mamy nowe sprzęt. Te wszystkie dary, które otrzymaliśmy są dla nas niezwykle ważne i bardzo za nie dziękuję – mówi prof. Maciej Banach, dyrektor Centrum Zdrowia Matki Polki”

logo_dziennik_lodzki

„Aparat do krążenia pozaustrojowego (sztuczne płuco – serce), sondę do badań echokardiograficznych przezprzełykowych i aparat do terapii nerkozastępczej otrzymali pacjenci Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Sprzęt jest niezwykle istotny m.in. dlatego, że kilka miesięcy temu zepsuło się sztuczne płuco – serce.”….
„Kwoty, które dostawaliśmy podczas zbiórki były różne, raz było to pięć złotych, a innym razem 500 złotych. Każda złotówka ma tu znaczenie – przyznaje Ewa Leszczyńska, prezes Fundacji „Mamy serce”, która zorganizowała zbiórkę pieniędzy.”

logo_tvp3_300

„Fundacja “Mamy Serce” postanowiła szerzyć wiedzę o wadach serca, na sportowo, przy pomocy specjalnego biegu charytatywnego – Wirtualny Bieg Charytatywny Mamy Serce w Jednym Rytmie”…
„Sport to zdrowie, a jeżeli dojdzie do tego szczytny cel to już piękne połączenie. Łódzcy biegacze wystartowali w niedzielę gremialnie, by zwrócić uwagę na problemy dzieci chorych kardiologicznie”.

logo_onet

„W Klinice Kardiochirurgii Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi doszło do awarii aparatu służącego do krążenia pozaustrojowego – tzw. płucoserca. Bez tego lekarze nie mogą wykonywać operacji na otwartym sercu, a w kolejce czeka ponad 200 dzieci”
Fundacja Rozwoju Kardiologii i Kardiochirurgii Wad Wrodzonych Serca ICZMP w Łodzi „ Mamy Serce” zainicjowała zbiórkę na nowe płuco-serce.

logo_fakt

„W Centrum Zdrowia Matki Polki zepsuło się płucoserce, czyli aparat do krążenia pozaustrojowego. Bez niego zabiegi na otwartym sercu są niemożliwe”
Fundacja Mamy Serce postanowiła pomóc kardiochirurgii ICZMP organizując ogólnopolską zbiórkę pieniędzy na ten cel.