PAMIĘTAJMY WSZYSCY: DOBRO WRACA!

Przekaż darowiznę

Chcemy pomagać innym dzieciom, których rodzice znajdują się w bardzo trudnej sytuacji finansowej lub mają problemy w prowadzeniu zbiórki.
Serduszkowa Wojowniczka

AMELIA PEŁSZYK

Już od 17 tygodnia ciąży było wiadomo, że Amelka urodzi się z ciężką wadą serca. Mama Amelki postanowiła walczyć o każdy oddech swojej córeczki i stanąć na wysokości zadania podejmując się opieki i dając dużo miłości swojemu dziecku. Kolejne badania i wciąż taka sama diagnoza – niezbalansowany kanał przedsionkowo-komorowy. Tylko pierwsze tygodnie w domu a potem, kiedy Amelka miała 1 miesiąc, została przeprowadzona operacja polegającą na bandingu czyli przewężeniu pnia płucnego za pomocną specjalnej opaski.

W chwili obecnej Amelka została zakwalifikowana do trzeciego etapu leczenia w Polsce, a mianowicie do operacji Fontana. Odbędzie się ona prawdopodobnie jeszcze przed trzecimi urodzinami dziewczynki. W ostatnim czasie podczas konsultacji integracji sensorycznej u Amelki wykryto duże trudności w obszarze: dotyku , układu przedsionkowego, ruchu, słuchu, koordynacji, napięcia mięśniowego, autoregulacji i koncentracji. Dlatego też Amelce została zalecona terapia integracji sensorycznej, fizjoterapia, trening słuchowy oraz konsultacja z neurologiem.

Mimo, że Amelka rozwija się prawidłowo jak na taką wadę, jest pod opieką lekarzy różnych specjalizacji. Bardzo się męczy przy wysiłkach fizycznych i dlatego wymaga stałej rehabilitacji. Niestety, konieczne wizyty u specjalistów, pobyty w szpitalu czy rehabilitacja stanowią duże obciążenie dla budżetu domowego.

Walka o zdrowie i sprawność Amelki trwa i Ty możesz jej pomóc!

Przekaż mi 1,5%.

Wpłaty darowizn można dokonywać na konto imienne AMELKI

w Fundacji Mamy Serce:

Nr konta PLN: Alior Bank 13 2490 0005 0000 4530 1511 8753

Nr konta walutowego: EUR: 91 2490 0005 0000 4600 4781 5229

SWIFT: ALBPPLPW

Tytuł wpłaty: ZC10 AMELIA PEŁSZYK