PAMIĘTAJMY WSZYSCY: DOBRO WRACA!

Przekaż darowiznę

Chcemy pomagać innym dzieciom, których rodzice znajdują się w bardzo trudnej sytuacji finansowej lub mają problemy w prowadzeniu zbiórki.
Serduszkowa Wojowniczka

NIKOLA WESOŁOWSKA

Cześć, mam na imię Nikola. Rodzice nazywają mnie Gwiazdką z Nieba.

Urodziłam się 3 sierpnia 2023r z chorym serduszkiem, 8 tygodni za wcześnie. Jeszcze będąc w brzuszku mamusi zdiagnozowano u mnie zespół Fallota, VSD oraz brak zastawki płucnej. Od tego dnia aż do moich narodzin (3 miesiące) leżałyśmy z mamusią w szpitalu ICZMP w Łodzi, walcząc o to, by moje serduszko było w jak najlepszym stanie, gdy się urodzę. Od dnia narodzin przez pierwszy tydzień leżałam na neonatologii, kolejne 7 tygodni walczyłam na oddziale wad wrodzonych, żeby dotrwać do operacji. I stało się – 21 września przeszłam bardzo długą i skomplikowaną operację serduszka. 

Na „dziurkę” w serduszku mam przyszytą „łatkę”, wstawiono mi zastawkę płucną oraz została zwężona tętnica płucna, która bardzo uciskała oskrzela. Operacja serduszka się udała. Niestety, czeka mnie dalsza bardzo długa i ciężka walka, ponieważ problem oddechowy pozostał. Każdy oddech jest dla mnie ogromnym wyzwaniem, ale już nie raz udowodniłam, jak jestem silna, jak bardzo chcę żyć.

To, jak będzie wyglądało moje życie zależy w dużej mierze od rozwoju moich oskrzeli, które poprzez problemy kardiologiczne nie rozwinęły się prawidłowo.

Moi rodzice są przy mnie każdego dnia, co niestety wiąże się z ogromnymi wydatkami. Dojazdy do szpitala, zakwaterowanie, późniejsza rehabilitacja, zabiegi, sprzęt umożliwiający mi prawidłowy rozwój – wszystko co związane z walką o moje zdrowie jest nie lada wyzwaniem.

Będę wdzięczna z całego serduszka za każdą pomoc w tej bardzo trudnej, długiej i nierównej walce.

Dziękujemy za każdą formę wsparcia. Nikola wraz z rodzicami.

Przekaż mi 1,5%.

Wpłaty darowizn można dokonywać na konto imienne NIKOLI

w Fundacji Mamy Serce:

Nr konta PLN: Alior Bank 13 2490 0005 0000 4530 1511 8753

Nr konta walutowego: EUR: 91 2490 0005 0000 4600 4781 5229

SWIFT: ALBPPLPW

Tytuł wpłaty: ZC39 NIKOLA WESOŁOWSKA