PAMIĘTAJMY WSZYSCY: DOBRO WRACA!

Przekaż darowiznę

Chcemy pomagać innym dzieciom, których rodzice znajdują się w bardzo trudnej sytuacji finansowej lub mają problemy w prowadzeniu zbiórki.

Świąteczna zbiórka fundacji

W Klinice Kardiochirurgii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zoperowano do tej pory ponad 10 tys. dzieci z wadami serca. Co roku operowanych jest ok.450 dzieci.

Często po udanym zabiegu kardiochirurgicznym, małym pacjentom zaleca się monitorowanie stanu zdrowia poprzez zastosowanie sprzętu medycznego np. pulsoksymetrów.

Niejednokrotnie też jest potrzebne określenie wskaźnika krzepliwości krwi u dzieci z wadą serca. Można tego dokonywać również w warunkach domowych wykorzystując aparaty do pomiaru INR przy zastosowaniu specjalnych pasków.

Niedawo Fundacja Mamy Serce organizowała zbiórkę na zakup tego sprzętu. Wystarczyło kilka miesięcy i wszystkie aparaty służą dzieciom, które po operacji wyszły ze szpitala.

Pragniemy, aby każdy potrzebujący maluszek, mógł być zabezpieczony w tego rodzaju sprzęt. Aktualnie mamy zaledwie 1 aparat do INR, który możemy użyczyć i żadnego pulsoksymetru. Paski do pomiaru INR, które wcześniej były zakupione zostały wydane potrzebującym małym pacjentom. Nie są one niestety refundowane, a koszt 1 zestawu (24 szt.) wynosi ok. 400 zł. Koszt 1 aparatu do INR to ok. 2,5 tys., natomiast pulsoksymetru ok. 800 zł.

Dla Rodziców dzieci z wadami serca sama choroba to problem, z którym trudno się zmierzyć, a tu dodatkowo pojawiają sie inne wydatki, którym często nie mogą sprostać.

Prosimy o pomoc, bo chcemy pomóc jeszcze większej liczbie małych pacjentów.

Chcielibyśmy zakupić jeszcze 30 pulsoksymetrów, 5 aparatów do INR i przynajmniej 50 zestawów pasków do INR.

W tym roku pomóc postanowili łódzcy influencerzy, którzy na tą okoliczność stworzyli piękną świąteczną piosenkę.

Współpracują z nami :

  • Siostry ADiHD,
  • Jelenie jaja,
  • Ola Radomska z Mam wątpliwość,
  • Krystyno, nie denerwuj matki,
  • Nick Sinckler i Przyjaciele,
  • Katarzyna Łaska,
  • Czarek Stacewicz z Zaznaj Łodzi

Pokażmy Wszyscy, że Mamy Serce.