PAMIĘTAJMY WSZYSCY: DOBRO WRACA!

Przekaż darowiznę

Chcemy pomagać innym dzieciom, których rodzice znajdują się w bardzo trudnej sytuacji finansowej lub mają problemy w prowadzeniu zbiórki.
Serduszkowy Wojownik

SZYMON KUR

Radośnie oczekiwaliśmy przyjścia na świat Naszego synka, który miał urodzić się zdrowy pod koniec listopada 2023r. Badania prenatalne, które zostały wykonane podczas ciąży – wyszły prawidłowo. W 30 tygodniu ciąży dowiedzieliśmy się, że Nasz syn ma ciężką oraz złożoną wadę serca.

Po wielu konsultacjach z lekarzami w Polsce, otrzymaliśmy iskierkę nadziei na pomoc dla Naszego synka w ICZMP w Łodzi. Następnie wraz z Naszą 5 letnia córką, przeprowadziliśmy się właśnie tam na najbliższe miesiące, aby po porodzie być codziennie w szpitalu, gdyż na co dzień mieszkamy w okolicach Wejherowa.

Szymon urodził się 09/11/2023r i  to właśnie na Oddziale Intensywnej Terapii Wad Wrodzonych spędził 40 dób swojego życia. Po narodzinach usłyszeliśmy diagnozę – ubytek w przegrodzie międzykomorowej, ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej, dextrocardia, bradykardia, całkowity nieprawidłowy spływ żył płucnych oraz systemowych, zwężenie podzastawkowe aorty, dodatkowo odwrócenie trzewi, co oznacza że wszystkie narządy są w odbiciu lustrzanym.

Na dzień dzisiejszy Szymon jest karmiony enteralnie. Zostało wprowadzone leczenie farmakologiczne, które ma zmniejszyć jego wysiłek oddechowy. Czekamy na termin operacji. Do czasu zabiegu musimy co 3-4 tygodnie jeździć do ICZMP na badania, stale monitorować tętno, saturację oraz wykonywać echo serca prywatnie.

Pozostaje pod stałą opieką kardiologa. Czekają Nas także dalsze konsultacje neurologiczne, neurologopedyczne oraz fizjoterapeuty. Będzie także potrzebował  rehabilitacji, żeby dogonić  rozwój swoich rówieśników. Jest bardzo wesołym oraz ciekawym świata dzieckiem, jednak każdy niewielki wysiłek daje o sobie znać.

Koszty leczenia, konsultacji, rehabilitacji oraz dojazdów do Łodzi są bardzo duże. Każde wsparcie będzie dla Nas ogromną pomocą. Dziękujemy za każdą cegiełkę.

Szymon wraz z Rodzicami.

Przekaż mi 1,5%.

Wpłaty darowizn można dokonywać na konto imienne SZYMONA

w Fundacji Mamy Serce:

Nr konta PLN: Alior Bank 13 2490 0005 0000 4530 1511 8753

Nr konta walutowego: EUR: 91 2490 0005 0000 4600 4781 5229

SWIFT: ALBPPLPW

Tytuł wpłaty: ZC 52 SZYMON KUR