PAMIĘTAJMY WSZYSCY: DOBRO WRACA!

Przekaż darowiznę

Chcemy pomagać innym dzieciom, których rodzice znajdują się w bardzo trudnej sytuacji finansowej lub mają problemy w prowadzeniu zbiórki.
Skrzaty dla chorych serduszek

Czas Świąt w naszej polskiej tradycji utożsamiany jest z bliskością i podarunkami. Choć większość z nas Wigilię i święta Bożego Narodzenia spędza w gronie najbliższych, są i tacy, którzy takiej możliwości nie mają. Wiele dzieci z wadami serca wraz ze swoimi rodzicami dzień w dzień, również w okresie świątecznym, spędzi ten czas w szpitalu dzielnie walcząc o zdrowie i życie. A ten rok był dla wszystkich zaskakujący i trudny. Oprócz zmagań z chorobą, dodatkowym stresem dla pacjentów stały się ograniczenia wprowadzone w szpitalach, ze względów epidemicznych, dotyczące kontaktów i możliwości towarzyszenia małym pacjentom podczas ich hospitalizacji. Te ograniczenia niestety dalej obowiązują a wszyscy znoszą je z ogromnymi trudnościami doświadczając wielu trudnych emocji.

W okresie świąt Bożego Narodzenia naszym ogromnym pragnieniem jest uprzyjemnienie tego czasu spędzanego w szpitalu. Organizowana zbiórka pieniędzy przeznaczona jest przede wszystkim na upominki dla serduszkowych pacjentów. Dzięki zebranym pieniądzom stworzymy świąteczny klimat na oddziałach Kardiologii i Kardiochirurgii ICZMP, a także obdarujemy dzieci prezentami zapewniając namiastkę radości, przez chwilę wywołując uśmiech na ich twarzach, a może złagodzimy smutek związany z rozłąką z najbliższymi osobami.

Zgromadzone dodatkowe środki pozwolą nam równie z nadzieją przywitać Nowy Rok 2021. Dalej chcemy otaczać opieką psychologiczną chore dzieci i ich opiekunów już od najwcześniejszych chwil walki o zdrowe serca, a także wspierać kobiety oczekujące dopiero narodzin dzieci, u których w okresie prenatalnym wykryto nieprawidłowości.

Pragniemy tak jak dotychczas, wspomagać ich w trudnych chwilach związanych z pobytem na oddziałach kardiochirurgii i kardiologii oraz po wyjściu ze szpitala w okresie zdrowienia i rehabilitacji.

Chcemy wspierać rodziców w opłatach za pobyt, w hotelu szpitalnym tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Naszym marzeniem jest abyśmy również w 2021r. mogli pomóc w zakupie leków dla chorych dzieci po operacjach serca, nadal móc zakupić a potem wypożyczyć potrzebny sprzęt medyczny do stosowania w domu czy też wspomóc w rehabilitacji po operacji, bez konieczności wielokrotnych wizyt w szpitalu chorego dziecka.

Jesteśmy przekonani, że dzięki Waszej pomocy, empatii i wrażliwości na cierpienie oraz potrzeby dzieci będziemy mogli spełniać marzenia małych „wojowników” z chorobami serca w 2021 r.

Wierzymy, że w ten wyjątkowy czas podarujemy dzięki Waszej hojności mnóstwo gwiazdkowych uśmiechów tym, którzy tego potrzebują najbardziej.

ZRÓBMY TO RAZEM BO WSZYSCY PRZECIEŻ „MAMY SERCE” !!!