Co słychać

Wirtualny Bieg Charytatywny

CZY WIESZ, ŻE 14 LUTEGO OBCHODZONY JEST ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY O WADACH WRODZONYCH SERCA, A ŚREDNI RYTM ZDROWEGO SERCA TO 70 UDERZEŃ NA MINUTĘ?

W życiu tak jak w bieganiu ważne jest znalezienie własnego rytmu. Niezwykle trudno jest znaleźć taki rytm rodzicom, których dzieci urodziły się z wadą serca. Wówczas ten rytm wyznacza rytm bijącego serca malucha. Na świecie średnio 1 dziecko na 100 urodzonych ma wrodzoną wadę serca. Każdego dnia w Polsce średnio rodzi się 10 dzieci z wrodzoną wadą serca, to ok. 3600 dzieci rocznie, z czego operowanych jest ok. 2500.

Fundacja Mamy Serce od 9 lat stara się pomagać dzieciom z wadami serca i ich rodzicom w najtrudniejszych chwilach, kiedy toczy się walka o zdrowie i życie. Świadczymy wsparcie psychologiczne, pomagamy rodzicom odnaleźć się w tak nowej i trudnej dla nich rzeczywistości. Dofinansowujemy pobyt w szpitalnym hotelu i sprzęt kardiologiczny potrzebny w rehabilitacji po operacjach. Sprawiamy, że świat małych pacjentów staje się dla nich weselszy i przyjemniejszy.

Biorąc udział w biegu dbasz o swoje zdrowie i kondycję , solidaryzujesz się i pomagasz tym, którzy każdego dnia walczą o odzyskanie spokojnego zdrowego rytmu małego serduszka swojego dziecka, by móc zapewnić mu szczęśliwe dorastanie.

Chcemy by bieg Wirtualny Bieg Charytatywny Mamy Serce w Jednym Rytmie był okazją do szerzenia wiedzy na temat wad serca, a dla Ciebie chwilą do zastanowienia się nad rytmem Twojego życia i jak on wpływa na zdrowie Twojego serca, a także motywacją do podjęcia aktywności fizycznej, życiowych zmian i nowych wyzwań. Stąd nieprzypadkowa jego data i dystans!

JESTEŚ KROK OD ZROBIENIA CZEGOŚ WSPANIAŁEGO! ZASADY SĄ BARDZO PROSTE:

 1. Wybierasz dystans, który chcesz pokonać indywidualnie lub drużynowo.
 2. Rejestrujesz się do dnia 10 lutego 2021 r na stronie www.protimer.pl/zapisy – LINK DO ZAPISÓW i wnosisz opłatę startową 20zł,30zł lub 50zł w zależności od terminu rejestracji. Szczegóły znajdziesz w regulaminie biegu – link do pobrania na dole strony.
 3. W dniach 13-14 lutego 2021 w dowolnym stylu (biegnąc, idąc) i tempie pokonujesz dystans wybranego biegu w dowolnym miejscu na świecie (możesz skorzystać z bieżni treningowej). Pamiętaj by dokonać pomiaru czasu i zrobić zdjęcie /rzut ekranu zegarka aplikacji/ wyświetlacza bieżni co będzie potwierdzeniem realizacji zadania oraz o zaleceniach Ministerstwa Zdrowia w związku z COVID-19.
 4. Jeśli jeszcze bardziej chcesz wesprzeć nasze działania i pokazać inym jakim wspaniałym jesteś mistrzem pomagania, wrzucasz swoje zdjęcie „Z SERCEM” z biegu na wydarzenie na fb wraz z hasztagami #FundacjaMamySerce i #BiegMamySerceWJednym Rytmie,
 5. Do 18.02.2021 potwierdzasz pokonany dystans na dedykowanej stronie WWW do której link każdemu opłaconemu uczestnikowi zostanie wysłany e-mailem dnia 10 lutego 2021,
 6. Odbierasz pamiątkowy medal,
 7. Jesteś naszym Mistrzem pomagania o Wielkim Sercu!

DYSTANS

Wybierz najlepszy dla siebie dystans i pokonaj go we własnym rytmie!

DZIECI

To bieg stworzony dla dzieci i aktywnych rodzin, które pomagając, chcą się przy tym razem dobrze bawić. To idealny dystans, który może pokonać z Twoją pomocą nawet najmłodsze dziecko. Świetna okazja do porozmawiania o istocie aktywności fizycznej dla zdrowia oraz wadze pomagania innym. Zapisz swoje dziecko i urządźcie sobie rodzinne święto biegowe! A może Ty rodzicu zechcesz podjąć wyzwanie dłuższego dystansu???

DOROŚLI I DZIECI OD 16 ROKU ŻYCIA

To bieg dla tych, którzy lubią żyć aktywnie oraz tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę biegową i poszukują motywacji do trenowania. Dystans możesz pokonać , w swoim rytmie i zgodnie z aktualną kondycją fizyczną. biegiem/ marszobiegiem/ marszem w terenie lub na bieżni. Niech to będzie dla Ciebie wspaniałe wyzwanie, w którym zmierzysz się z samym sobą i zastanowisz nad rytmem życia i zdrowiem własnego serca.

DOROŚLI

To propozycja dla fanów długich dystansów i biegaczy lubiących ekstremalne wyzwania oraz ich realizację w grupie. Podany dystans możesz pokonać indywidualnie lub drużynowo w podanych konfiguracjach.

 • ultra 1x 70km
 • drużyna 2x 35km
 • drużyna 5x 14km
 • drużyna 7x 10km
 • drużyna razem 70km

PONIŻEJ WAŻNA INFORMACJA JAK REJESTROWAĆ DRUŻYNĘ

REJESTRACJA NDYWIDALNA

Aby wziąć udział w biegu należy dokonać rejestracji na wybrany dystans na stronie www.protimer.pl/zapisy – LINK DO ZAPISÓW i dokonać opłaty startowej drogą elektroniczną do dnia 10 lutego 2021 r.

REJETRACJA DRUŻYNOWA

W przypadku zgłoszenia do biegu ULTRA „W RYTMIE WYZWANIA” 70000m (70km) w wersji drużynowej (2x 35km, 5x 14km, 7×10 km ) Uczestnicy :

 • zbierają potrzebną ilość osób do przebiegnięcia razem 70 km (dowolna ilość osób – RAZEM 70km , 2osx 35km, 5os x14km, 7os x10 km) ustalają nazwę drużyny,
 • następnie każdy zawodnik rejestruje się i dokonuje opłaty startowej indywidualnie.
 • Wszyscy zawodnicy z tej samej drużyny wybierają ten sam dystans i w wariantach 2osx 35km, 5os x14km, 7os x10 km do nazwy przed nazwą drużyny dodają odpowiednio „ULT10-” „ULT14-” „ULT35-” (np. każda z 5 osób z drużyny o nazwie „MAMY SERCE” biegnących dystans po 14km wpisuje w nazwa drużyny : „ULT14- MAMY SERCE” ).

Za zgłoszonego do biegu zawodnika/drużynę uważa się tego, który zarejestrował się, wypełniając formularz zgłoszeniowy, zaakceptował go i wysłał zgłoszenie oraz dokonał opłaty startowej!

OPŁATA STARTOWA

Opłata startowa zostanie przeznaczona na cele statutowe fundacji (wsparcie psychologiczne dla dzieci z wadami serca i ich rodziców zarówno podczas hospitalizacji jak i po wyjściu ze szpitala, pomoc dla rodziców w trudnej sytuacji materialnej np. finansowanie pobytu w hotelu podczas hospitalizacji dziecka – co jest czasem jedyną szansą na bycie przy dziecku w tych trudnych chwilach w okresie pandemii, wypożyczanie specjalistycznego sprzętu dla dzieci chorych, dofinansowanie leków czy początkowej rehabilitacji po zabiegach kardiochirurgicznych).

Bieg „W DZIECIĘCYM RYTMIE” 700m – 10 zł dziecko

Bieg główny „W JEDNYM RYTMIE” 7000m (7km)
– REJESTRACJA I TERMIN do 27.01.2021 – 20 zł,
– REJESTRACJA II TERMIN 28.01- 07.02.2021 – 30 zł
– REJESTRACJA III TERMIN 08.02- 10.02.2021- 50 zł

Bieg ultra „W RYTMIE WYZWANIA”70000m (70km)
– REJESTRACJA I TERMIN do 27.01.2021 – 20 zł,
– REJESTRACJA II TERMIN 28.01- 07.02.2021 – 30 zł
– REJESTRACJA III TERMIN 08.02- 10.02.2021- 50 zł

POKAŻ SWÓJ RYTM

Chcesz pomóc nam jeszcze bardziej, by wiedza o Wrodzonych Wadach Serca i Twoim WIELKIM SERCU niosła się w świat?! Zrób podczas biegu zdjęcie „Z SERCEM” (co to oznacza tu zostawiamy przestrzeń dla twojej kreatywności) i wraz z relacją wrzuć na nasze wydarzenie i udostępnij na swoim profilu facebooka / instagrama z oznaczając je hasztagami #FundacjaMamySerce i #BiegMamySerceWJednym Rytmie.

POTWIERDZENIE POKONANIA WYBRANEGO DYSTANSU

Każdy uczestnik biegu musi samodzielnie dokonać pomiaru czasu i zrobić zdjęcie /rzut ekranu zegarka aplikacji/ wyświetlacza bieżni co będzie potwierdzeniem realizacji zadania. Następnie uzyskany wynik i potwierdzenie należy uzupełnić na dedykowanej stronie WWW, do której link każdemu opłaconemu uczestnikowi zostanie wysłany e-mailem dnia 10 lutego 2021.
Wyniki będzie można dodawać do dnia 18.02.2021

Wszystkie osoby, które potwierdzą pokonanie wybranego dystansu i nie zrezygnują w momencie rejestracji z możliwości otrzymania medalu, będą mogły takowy odebrać w wyznaczonym miejscu (osoby z Łodzi) lub zostanie on wysłany na wskazany adres (osoby spoza Łodzi). Nie wysyłamy medali za granicę.