Co słychać

Światowy Dzień Serca

Dzisiaj z Klub Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Rzgowie im. kpr. Wojtka zorganizowaliśmy obchody Światowego Dnia Serca!

Odbyła się zbiórka krwi dla dzieci z wadami serca ICZMP podczas której, dzięki dawcom o wielkich serduchach, udało się zgromadzić 15,3 litra życiodajnego płynu!!! Tymczasem na warsztatach „Jak radzić sobie ze stresem” i „Nordic Walking dla każdego”, uczestnicy doświadczyli na sobie dobroczynnego działania technik relaksacyjnych i jogi śmiechu. Mieli szansę poznać różne ćwiczenia z kijkami oraz nauczyć się prawidłowego chodu.
Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych, na których czekały animacje przygotowane przez wolontariuszy Łódzkie Młodzieżowe Centrum Wolontariatu.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, że wspólnie z nami spędziliście ten wyjątkowy dzień dzieląc się tym co najcenniejsze – krwią, radością i mocą pozytywnej energii.

Dziękujemy za wsparcie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS i Gmina Rzgów. Imprezę dofinansowano w ramach lokalnego programu mikrograntów dla aktywnych mieszkańców V edycja w Gminie Rzgów 2021.