Co słychać

Dzień dobry Superbohaterze/ Superbohaterko

Fundacja Mamy Serce po raz drugi liczy na Twoją supermoc i udział w II Wirtualnym Biegu Mamy Serce w Jednym Rytmie! Po raz kolejny połączmy się w jednym rymie pomagania i wspólnie świętujmy 14 lutego Światowy Dzień o Wrodzonych Wadach Serca.

W ubiegłym roku było nas 1000 osób ze 186 miejscowości z kraju i ze świata! Jesteśmy przekonani, że w tym możemy pobić ten rekord, ale nie uda się tego dokonać bez Twojej pomocy. Zatem zrób coś wspaniałego- zapisz się na bieg i zmotywuj do aktywności znajomych, przyjaciół, bliskich, pracowników, uczniów….. Tylko razem łącząc supermoce możemy zrobić coś wielkiego! Pokazać jak ważnym tematem są wrodzone wady serca u dzieci i ich potrzeby oraz realnie im pomóc. Poza tym w tym roku przygotowaliśmy jeszcze piękniejszy medal tym razem różny dla dorosłych i dla dzieci.

IDEA BIEGU

Ideą biegu jest szerzenie wiedzy na temat wrodzonych wad serca– wws, które są najczęstszym rodzajem wad wrodzonych u dzieci. W Polsce rocznie rodzi się ok 3,5 tys. dzieci z wws. Termin i dystans biegu również nie jest przypadkowy- 14 lutego to nie tylko Walentynki, ale również Światowy Dzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca. A 70 uderzeń/min. to średni rytm zdrowego serca.

Ideą biegu jest również, zmotywowanie również CIebie do podjęcia aktywności fizycznej, zadbania o swoje zdrowie, zastanowienia się nad własnym, obecnym rytmem życia i jak on wpływa na zdrowie ich serca. Tworząc to wydarzenie pragniemy także tworzyć przestrzeń dla wszystkich osób- Superbohaterów o wielkim sercu. Chcemy łączyć zawodowców i amatorów, dzieci, młodzież i dorosłych, tych, dla których aktywność fizyczna jest normą i tych, którzy zawsze chcieli wziąć udział w biegu, ale powstrzymywała ich obawa, że nie dadzą rady. Wyzwanie Mamy Serce w Jednym Rytmie, każdy realizuje zgodnie ze swoim rytmem i możliwościami (spacerem, marszem czy biegiem). Pragniemy aby ludzie, grupy sportowe, instytucje, firmy, biorące w nim udział łączyła jedna idea- idea pomocy i zdrowego serca własnego i innych. Dlatego tez bieg nie ma jednego sponsora- chcemy by tworzyli go wspólnie ludzie i firmy o wielkim sercu.

DODATKOWY CEL TEGOROCZNEJ EDYCJI

Dodatkowo w ramach tegorocznego biegu chcemy mówić o potrzebach dzieci po operacji wady serca. Jak ważna jest dostępność mobilnych aparatów do pomiaru krzepliwości krwi INR i pasków pomiarowych które nie są refundowane przez NFZ ( średni koszt miesięczny to ok 400-500 zł). Brak dostępu do takich aparatów i pasków wiąże się każdorazowo z wizytą często bardzo małego dziecka w przychodni, pobierania krwi do badań bezpośrednio z żyły, niepotrzebnym narażaniem na infekcje oraz ogromem stresu zarówno dla dziecka jak i rodzica. Pragniemy zmienić coś w tym temacie – dlatego stworzyliśmy PETYCJĘ DO WŁADZ O REFUNDACJĘ PASKÓW INR- PODPISUJĄC JĄ TEŻ MOŻESZ POMÓC!

JAK ZOSTAĆ SUPERBOHATEREM

ZAPISZ SIĘ NA II Wirtualny Bieg Charytatywny -MAMY SERCE W JEDNYM RYTMIE Zapisy i regulamin www.protimer.pl

WYBIERZ DYSTANS

700m „W RYTMIE DZIECKA” BIEG DLA DZIECI
7000m „W JEDNYM RYTMIE” BIEG GŁÓWNY
70000m „W RYTMIE WYZWANIA” BIEG ULTRA INDYWIDUALNY I DRUŻYNOWY
• ultra 1x 70km
• drużyna 2x 35km
• drużyna 5 x 14km
• drużyna 7x 10km
• drużyna razem 70km

W DNIACH 12-14 lutego 2022 Pokonaj dystans w dowolnym miejscu i czasie
JAK? W swoim własnym tempie spacerując, maszerując, biegnąć, nordic-walking,czy biegówki. W terenie czy na bieżni, indywidualnie, lub drużynowo. Pokonany dystans zmierz aplikacją, zegarkiem, krokomierzem.

CO POTEM?- Po realizacji zadania wpisz swój wynik poprzez link otrzymany mailowo i załaduj potwierdzenie (zrzut aplki, zdjęcie zegarka wyświetlacza bieżni )
JAKO SUPERBOHATER I SUPERBOHATERKA otrzymasz pamiątkowy medal.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku https://fb.me/e/32yDbPqGJ

TEGOROCZNI SUPERBOHATERZY-SPORTOWCY WSPIERAJĄCY NASZ BIEG